KADINLAR GÜNÜ

Tasarım Mühendisliği Topluluğu

Bugün geçmişin tohumlarını atmış hem de geleceğin daimi tohumlarını atan ve yolumuzu aydınlatan kadınlarımızın günü.
Gördüğümüz , duyduğumuz hatta yaşamakta olduğumuz her şeyi yani yaşamın kendisini tasarlayan kıymetli kadınlarımızın..


Kadınlar naif ve estetik bir yaradılışa sahip ve ince düşüncelidirler . Bu düşüncelerin ardında çok güçlü bir fikir ve beden yatmaktadır. Doğum gibi 57 del acıya maruz kaldıkları mucizevi bir olayın başkahramanı olmuşlardır.
Hepimizin hemfikir olduğu bir konu varsa annelerimizin ne kadar güçlü olduğu , sabredilemez denilen şeyleri sırtlandığı , fedakar ve mücadeleci bir ruhla bizi bugünlere getirdikleridir. Anneliğin en zor meslek olması ile birlikte global dünyada kadınlarımız önyargıları yıkmış ve bir çok iş alanında aktif olarak çalışmaktadırlar. TÜİK’in 2019 yılındaki verilerine göre en az bir eğitim düzeyini tamamlayan kadınların oranı %84.5’tir. Kadınlar güçlenerek sahada daha çok söz sahibi oldukça dişil zihnin çalışma prensibleri ile çok yönlü ve karmaşık düşünceleri de genişlemektedir. Bu genişleme sahada daha büyük ve kreatif işlerin oluşumunda öncülük ediyor. Biz kadın mühendisler olarak ‘ yalnızca erkeklere ait ‘ olduğu düşünülen bu meslekte yer almaktan gurur duyuyor; kadınlığın estetik ve kreatif düşünce tarzının , mühendisliğinin gerekliliği olan analitik düşünce ile harmanlanmasıyla bizi daha ileriye taşıyacak işlere imza atmayı hedefliyoruz. Milletimiz adına iyi işler ortaya çıkararak bayrağımızın gururla dalgalanmasını temenni ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gâzi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın!”

Kadınların özgür olabildiği , şiddetin değil saygının daim olduğu bir yıl olabilmesi dileğiyle..
Kadınlar günümüz kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir